Otellerde Temizlik Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Otel temizliği özellikle tatil zamanlarında önemlidir. Oteller pek çok insanın belirli periyodik aralıklarda kaldığı mekânlardır. Özellikle tatil sezonlarında dolu olan otellerin sık sık belirli aralıklarda temizlenmelidir. Özellikle otellerde kat ve oda temizliği otel temizliğinin en önemli parçasıdır. Müşterilerin direkt olarak görecekleri bu mekânlar göz önünde olmasının yanı sıra çok sayıda insanın kullandığı mekânlardır. Boşaltılmış olan odalar da en kısa sürede temizlenip kullanılabilir hale gelmelidir. Özellikle yaz aylarında sirkülasyon yoğundur. Süratli bir biçimde optimal bir temizlik sağlanmalıdır. Bu müşteri memnuniyetinin ideal bir seviyede sağlanmasının yanı sıra birçok bulaşıcı hastalığın bulaşmasını engelleyecektir. Uygun temizlik maddeleri ve teknolojik ekipman, hızlı ve uzman bir kadroca gerçekleşmeli.

Otellerde Temizlik Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Otel Temizliği Aşamaları

Ev temizliği gibi otel temizliği de bir zorunluluktur. Öncelikle sürat ve planlama gerektirir. Çok sayıda aksilik ihtimalini de beraberinde getirir. Bu yüzden öncelikle bir temizlik planı oluşturulmalıdır. Özellikle oda temizliğinde zaman tasarrufu ve doğru yöntemler zaman tasarrufu sağlayacaktır. Oda temizliğinde üstten başlanmalıdır. Çünkü yere toz vb şeyler düşebilir. Aydınlatmalar ve mobilyaları unutulmamalıdır. Yataklarda koruyucu kullanılmalı ve bu koruyucular kısa periyodik aralıklarda temizlenmelidir. Gerekli gündelik temizlik yapıldıktan sonra odayı tütsülemek ya da parfüm kullanmak önemlidir. Ayrıca beyaz sirke vb maddeler de kullanılmalıdır. Yıkanacak çarşaf ve havlular yenileriyle değiştirilmesi ihmal edilmemeli ve diğer şampuan vb ekipmanlar da sürekli tazelenmelidir.

Temizlik Yöntemleri ve Hizmet Kapsamı

Antalya temizlik firmaları arasında sağlam referansı olan firmamız, günlük, aylık, sezonluk temizlik hizmetlerini vermektedir. Ayrıca temizlik esnasında otelinizin materyallerini hiç bir zarar vermez etkili bir temizlik hizmeti verir. Minumum sürede maksimum verim ve hizmet almanızı sağlar. Uygun temizlik yöntemleri, uygun ekipmanlarla beraber optimal bir şekilde kullanılır. Temizlik hizmeti veren firmamızla anlaştığınız takdirde firmamız müşteriye ait eşyaları düzenler, kirli çamaşırları toplar, yatağın toplanması, banyo temizliği, oda kokusu değişikliği, kat ve ofisin temizlenmesi, kirlilerin teslimiyle temizlerinin değişimi, toz denetimleri ve arıza tespit ve denetimini yapar. Ayrıca haftalık temizlik esnasında cam ve dolapların, telefonların, elektrik ve telefon kordonlarının temizliği, buzdolabı temizlenmesi, haşere denetimi gibi şeyler, de kapsar. Aylık temizlik de ise tül perdelerin yıkanması, zeminlerin cilalanması, madeni eşyaların parlatılması, banyo ve duş perdeleri ve halı temizliği gibi çok sayıda ayrıntılı ve teknik hizmet vermektedir.

Ekstra Hizmetleri

Antalya temizlik şirketleri arasında önemli yeri olan firmamız ayrıca otel temizliği dışında da hizmetler vermektedir. Otellerde yatak yıkama, halıfleks yıkama, mermer cilalama, inşaat veya tadilat sonrası temizlik, yangın sonrası temizlik, cam temizliği, dış cephe ve bahçe temizliği gibi hizmetler vermektedir. İnsan sağlığına zararı olmayan kimyasallar ve teknolojik ekipmanlarla, bilgili, deneyimli ve gerekli yeterliliklere ve belgelere sahip uzman kadromuzdan hizmet almak için bizlere ulaşabilirsiniz.