Merdiven Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılmalı?

Merdiven temizliği, ortak yaşam alanları olan apartmanlar için ciddi bir sorundur. Çok sayıda insanın yaşadığı bu apartmanlarda merdiven temizliğinin kimin ne şekilde yapacağı ciddi sorundur. Özellikle apartman yöneticileri için büyük bir sorun teşkil etmektedir. Ayrıca bu alanlar apartmanlarda yaşayan bireylerinin hepsi gün içerisinde sıklıkla kullanmakta ve bir sürü insan girip çıkmaktadır. Haliyle sokaklardaki mikrop ve bakteriler insan sağlığını olumsuz etiler. Bu yüzden bu riskin ortadan kalkması için merdivenler belirli aralıklarla temizlenmelidir.

Merdiven Temizliğinin Önemi

Ev temizliği gibi merdiven temizliği de ortak kullanım alanı olan apartman koridorları için son derece önemlidir. Temizlik ve sağlık açısından bu bölgelerde hijyen sağlanmalıdır. Toplu alanlarda özellikle dışarıdaki mikropları mikroorganizmaların ve mikroplar, pislikler insan sağlığını ciddi olarak tehdit eder. Bu yüzden de belirli aralıklarda merdiven temizliği yapılmalıdır. Çünkü merdivenler ve merdiven boşlukları hijyeni dikkat edilen ve gerekli özenin gösterildiği bir konu olmadığı için mikroplar buralarda yaygın olarak görülür. Merdiven temizliği belirli periyotlarda özenli yapılması gerekir. Kısa süre de olsa kullanılan alanlardır. Merdiven temizliği merdiven yüzeyinden ibaret değildir. Dış kapılar, merdiven altları ve merdiven boşlukları, merdiven başlığındaki camlar da merdiven temizliği kapsamına girer. Apartmanlar, iş yerleri, işletmeler, dış ortamdaki merdivenler, hatta büyük binalardaki merdivenler de merdiven temizliği kapsamına girer. Özellikle bir işletmede veya apartmanda misafiriniz ya da potansiyel müşterileri kirli merdivenler görmesini kimse istemez.

Merdiven Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılmalı?

Merdiven Temizliğinde Kullanılan Ürünler ve Ekipmanlar

Antalya temizlik firmaları merdiven temizlik işleri esnasında yüzeye uygun temizleyiciler, vileda ve yer temizleme cihazı, mikro fiber ürünler, mikrop öldürücü deterjanlar sıklıkla kullanılır. Bu ekipmanların birçoğu mikrofiberdir. Mikrofiber kumaş özel yapısı sayesinde derinlemesine temizlik yapar iken mikrobu ve tozu çeker, son derece de hafiftir. Bu sayede hijyenik ortam saplamada önemlidir. Su lekeleri gibi lekeler oluşmaz. Ayrıca yüksek düzeyde dezenfektan özelliği olan ürünler tercih edilmelidir. Bu dezenfektanlar insan sağlığına zararlı olmamalıdır. Ayrıca teknolojik ekipmanlar da kullanılan teknolojik ekipmanların kullanımı konusunda uzman kişiler bu işlemi yapmalıdır.

Merdiven Temizliği Şirketi Olarak Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Antalya temizlik şirketleri arasında önemli bir yeri olan ve sağlam referansı olan firmamızı tercih etmeniz için pek çok sebep var. Profesyonel ve kurumsal bir hizmet anlayışa sahip firmamızda personellerimiz gerekli eğitim ve tecrübeye sahiptir. Ayrıca fiyat politikamız verdiğimiz hizmete göre minimum seviyededir. Ayrıca siz müşterilerimizden hiç bir şekilde araç, gereç ve temizlik malzemesi talep etmiyoruz. % 100 müşteri memnuniyeti garantisi veriyoruz. Ayrıca büyük şirketlerde de çoklu personel desteği veriyoruz. Bu sayede kısa sürede teslim ediyoruz. Ayrıca farklı kategorilerde de siz değerli Müşterilimize hizmet vermekteyiz. Ayrıca dilerseniz yapacağımız anlaşmalar doğrultusunda bizden periyodik aralıklarda merdiven temizliği hizmeti alabilirsiniz.