Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizliği binaların estetik görünümü açısından son derece önemlidir. Evinizi, işyeriniz gibi yapılarınızın dış cephesi olumsuz hava koşullarından dolayı   çok çabuk kirlenmekte ve temizliği de zorunluluk haline gelmektedir.  Dış cephe temizliği yapılan bir yapının görünümü de oldukça güzel ve hoştur.  Özellikle gökdelen, rezidans, hastane otel vs. özel ve lüks yerlerin dış cephesini temiz olması çok önemlidir.  Ancak çoğu zaman erişimi zor olan dış cephe temizliği çoğu zaman bireysel olarak yapılamamaktadır.  Bunu mutlak işlin uzmanlarına yaptırmanız gerekiyor.

Dış Cephe Temizliği Yapım Aşamaları

Ev temizliği kadar çok önemli bir konumda olan dış cephe temizliği yapının malzemesine göre uygun malzemeler ve aşamalar ile yapılmak zorundadır. Örneğin bazı binaların dış cephesini bir bölümü duvar yerine, cam, alüminyum ve metal kaplamadan oluşmaktadır.  Bunun için önceden temizlenecek alan da inceleme yapılması ve temizlik için ihtiyaç duyulan ekip ve ekipmanlar hazırlandıktan sonra temizlik işlemlerine başlanılmalıdır.  Her şeyden önce binanın yüksekliğine göre güvenlik önlemleri alınarak yapılması çok önemlidir.  Ulaşılması zor olan yüksek yerlere sepet, asansör sistemi ya da vinç kullanılarak dış cephe temizliği yapan kişi ya da kişiler can güvenliği sağlanmış olmalıdır. Dış cephe temizliğinde yapılacak olan temizlik aşamaları öncelikle binanın küçük bir bölümünde uygulanarak test edilir eğer yapının malzemesine zarar vermezse tamamı temizlenmeye başlanır.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış Cephe Temizliği Hangi Durumlar İçin Uygundur

Antalya temizlik firmaları dış cephe temizliği konusunda bir yanılgı oluğunu dile getiriyor. Bazı kişiler sadece dış cephesi cam malzemeler ile kaplı binaların dış cephe temizliğine uygun olduğunu zannediyor. Oysaki bunun dışında PVC başta olmak üzere mozaik, beton, mermer, alüminyum kompozit, granit gibi kaplama ya da malzemeler yapılan dış cepheler için de uygun temizlik yöntemi bulunuyor.

Dış Cephe Temizliği Neden Önemlidir?

Antalya temizlik şirketleri ve diğer tüm firmalar dış cephe temizliğine önem vermeniz konusunda sizleri uyarıyor. Çünkü temizlik binanın bakımı gibidir. Temizliği yapılamayan bir dış cephe, binanın görüntüsünü bozar ve çevreye eski yapıymış havasını verir. Temizlik sırasında ihtiyaç duyulan yerlerde bakım da yapılacağından dolayı binalarınızı dış kısmı da uzun yılar yeniymiş gibi görünür. Unutmayın bir iş yerini bir otel ya da hastanenin sağlıklı ve kaliteli olduğu dış görünüşünden belli olur.  Bu nedenle dış cephe temizliğine de önem vermenizi tavsiye ederiz.

Dış Cephe Temizliği Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dış cephe temizliği bireysel olarak gerçekleşmediği için bu konuda sini üzerinize düşen firma seçiminizi dikkatli yapmanız gerekecektir. Tüm sorumluluk firmaya ait olduğu için bu konuda firmaların dikkat etmesi gereken önemli detaylar vardır. Özellikle parselleme yapmadan işe başlamaları gerekir. Öte yanda temizliği yapılan bir dış cepheni ileride çabuk kirlenmesini önleyecek ürünler kullanmaları gerekmektedir.  Temizleme yöntemleri olarak ise yapınızın dış cephe malzemesine göre yöntemler kullanması gerekir.